Papež Jan Pavel II. Revers

LITÝ BRONZ. Ø 13,5 CM

Tato dvoustranná medaile byla vytvořena na zakázku polského sběratele Bernarda Adamowicze, který už několik desetiletí sbírá medaile na památku svého slavného krajana. V současné době jeho sbírka obsahuje více než třístá exemplářů litých a ražených medailí.

Pan Adamowicz mi nechal úplnou svobodu výběru nápadu a kompozice. Začala jsem přečtením nejznámějších citátů z rozhovorů a kázání Jana Pavla II. a mou pozornost ihned upoutal jeho výrok, že "Katolický kněz žije v osamění, aby osamělými nebyli druzí lidé.". Zdálo se mi, že tato věta přesně vystihuje jeho mnohé fotografie, zejména tu, kde osaměle sedí na balkóně Baziliky sv. Petra a je zatížený nesmírně těžkou misí, zodpovědností, zármutkem a i svým věkem. A dole na náměstí se "vlní" moře lidí, kteří ve znak uvítání k Němu vztahují ruce. Oni všichni věří, že pod jeho ochranou a záštitou nejsou sami.

V roce 2014 byla má medaile spolu s celou sbírkou pana Bernarda Adamowicze vystavena na výstavě "Můj Jan Pavel II." v senátní síni Královského zámku ve Varšavě.

 

Zjistit cenu


Name:
E-mail:
Artwork name: